ثبت‌ نام بيست و سومين دوره ازدواج دانشجويي آغاز شد. *** تا پايان دي ماه تمديد شد ***
 
 

به گزارش روابط عمومي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه و به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمين رستمي رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در نشست خبري بيست و سومين دوره ازدواج دانشجويي كه در تاريخ 21 آبان برگزار گرديد گفت: ثبت‌نام ازدواج دانشجويي از امروز و همزمان با اين نشست آغاز خواهد شد.

وي ادامه داد: فعلا محدوديتي براي ثبت‌نام اعلام نمي‌كنيم، با توجه به آنچه از دستگاه‌هاي حامي مانند دفتر رهبر معظم انقلاب و ساير حاميان سراغ داريم، ان‌شاءلله بتوانيم پاسخگوي همه ثبت‌نام كنندگان باشيم.

وي تاكيد كرد: زوج‌هايي كه تاريخ عقد آنها از يكم فروردين ماه سال 97 تا 30 آذرماه سال 98 است، مي‌توانند در اين طرح ثبت‌نام كنند.

رستمي اظهار داشت: ملاك شركت در مراسم ازدواج دانشجويي، دانشجو بودن حداقل يكي از زوجين در زمان عقد است و در مواردي كه هر دو زوج دانشجو هستند، فقط يكي از آنها به‌عنوان داوطلب اصلي ثبت‌نام كند.

وي يادآور شد: دانشجويان لازم است تا يك هفته پس از ثبت‌نام، مدارك لازم را جهت تائيد به دفتر نهاد رهبري دانشگاه يا دفتر نهاد استان مربوطه ارائه كنند تا ثبت‌نام آنها قطعي شود.

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ادامه داد: در دانشگاه‌هايي كه دفتر نهاد وجود ندارد، دانشجويان پس از ثبت‌نام، مدارك لازم را جهت تائيد به رابط فرهنگي دانشگاه كه از طرف ستاد ازدواج تعيين شده ارائه كنند.

وي گفت: زوج‌هاي دانشجو براي ثبت‌نام تا آخر آذرماه ( *** تا پايان دي ماه تمديد شد  *** )  فرصت دارند به پايگاه اينترنتي ezdevaj.nahad.ir  مراجعه نمايند.

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اشاره به اهميت تشكيل خانواده در اسلام، تصريح كرد: اسلام براي تشكيل خانواده اهميت زيادي قائل شده و پيامبر اكرم(ص) وساطت براي ازدواج را بهترين وساطت‌ها دانسته‌اند.

رستمي در ادامه با اشاره به تدوين سند ملي ازدواج، اظهار داشت: متاسفانه ما در ميدان عمل شاهد كاهش امر ازدواج در جامعه هستيم و اين موضوع از نگاه ملي و آينده‌نگرانه نسبت به كشور موضوع مطلوبي نيست.

وي با اشاره به حضور جمعيتي بيش از 4 ميليون در دانشگاه‌ها گفت: اين فرصت بزرگي است تا مديران و سياست‌گذاران دانشگاه براي بحث ازدواج برنامه‌ريزي ويژه داشته باشند.

رستمي در ادامه از ازدواج دانشجويي به عنوان پايدارترين ازدواج‌ها ياد كرد و اظهار داشت: اين تجربه مي‌تواند در اختيار پژوهشگران براي طراحي مدل ازدواج در جامعه قرار گيرد.

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها درباره تسهيلاتي كه هر ساله براي ازدواج دانشجويي در نظر گرفته مي‌شود، گفت: برنامه ترويج ازدواج دانشجويي در نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در حال تدوين است و به‌زودي از اين برنامه رونمايي مي‌شود.

رستمي اضافه كرد: در واقع اين برنامه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تهيه شده و در جلسه‌اي كه سران قوا در حضور رهبري بوديم از ازدواج دانشجويي به‌عنوان يكي از الگوهاي موفق ياد شد و به همين جهت اين نهاد مامور شد اين الگو را در فضاي كلان‌تري پياده‌سازي كند. بنابراين در همين راستا برنامه در حال تدوين است.

وي افزود: ما قرار است همه دانشگاه‌ها را در  طرحي قرار دهيم كه در آن بحث تشويق و حمايت و برنامه‌ريزي براي ازدواج گنجانده شده است‌.

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ادامه داد: اين طرح حتي براي پيش از ازدواج هم برنامه دارد و به همين دليل همكاري همه دستگاه‌هاي كشور را مي‌طلبد.

وي گفت:  اولين دوره ازدواج دانشجويي سال 76 در دانشگاه شهيد بهشتي آغاز شد و تاكنون بيش از 500هزار زوج در آن شركت كرده‌اند و اين طرح نيز طي سال‌هاي اخير در قالب طرح همسفر تا بهشت اجرايي مي‌شود.

 

شرايط ثبت نام :

1 - تاريخ عقد مجاز جهت ثبت نام اوليه 1397/01/01   تا 1398/09/30   مي باشد.

2 -  ملاك شركت در مراسم ازدواج دانشجويي، دانشجو بودن حداقل يكي از زوجين در زمان عقد مي باشد.

3 -  در مواردي كه هر دو زوج دانشجو هستند ، فقط يكي از آنها به عنوان داوطلب اصلي ثبت نام نمايد.

4 - دانشجويان تا يك هفته  پس از ثبت نام ، مدارك لازم را جهت تائيد به دفتر نهاد دانشگاه يا دفتراستاني مربوطه ارائه نمايند تا ثبت نام قطعي گردد.

5 - در دانشگاه هايي كه دفتر نهاد وجود ندارد، دانشجويان پس از ثبت نام ، مدارك لازم را جهت تائيد به رابط فرهنگي دانشگاه كه از طرف ستاد ازدواج تعيين شده و يا دبيرخانه ازدواج دانشجويي در استان مربوطه ارائه نمايند تا ثبت نام قطعي گردد.

6 -  مدارك لازم جهت تاييد: اصل عقدنامه، اصل شناسنامه و كارت ملي زوجين، اصل كارت دانشجويي

7 -  دفاتر نهاد شايسته است حداكثر يك هفته پس از دريافت مدارك هر داوطلب، نسبت به تعيين تكليف در خصوص تائيد يا رد ثبت نام در سايت اقدام نمايند.

8 -  ويرايش اطلاعات ثبت نام شده توسط خود داوطلب و صرفاً قبل از تائيد ثبت نام مقدور مي باشد.

9 -  مهلت ثبت نام تا 30 آذر ماه 1398 ( *** تا پايان دي ماه تمديد شد  *** ) مي باشد.

 

  جهت ثبت نام اينجا كليك نمائيد .

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه مراجعه يا با شماره تلفن 05632395015 - 05632395017 تماس حاصل فرمائيد

 

فرآيند ثبت نام

 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
دفتر نهاد نمايندگي رهبري
تعداد بازدید:
139
تاریخ:
1398/09/13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal