EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
دانشگاه محل ارتجاع پهلوي يا ماركسيسم نيست/ دانشگاه بايد حلال مشكلات مردم باشد
دانشگاه محل ارتجاع پهلوي يا ماركسيسم نيست/ دانشگاه بايد حلال مشكلات مردم باشد رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با بيان اينكه دانشگاه محل ارتجاع پهلوي يا ماركسيسم نيست، گفت: شعار درود بر سوسياليست شعار دانشگاه نيست و اين ارتجاع است، گريه كردن سر قبري است كه مرده در آن نيست.
 

به گزارش روابط عمومي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه و به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع‌ رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمين رستمي رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در نشستي در دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اهميت كاري كه براي خدا انجام مي‌شود، گفت: خداوند به مؤمنان مي‌فرمايند اگر سختي به شما رسيد، اذيت شديد و شما را تحريم كردند، هر اتفاق براي شما يك عمل صالح است و ما اين امداد و عنايت خدا را مي‌بينيم، حتما تحمل سختي با توكل بر خدا، اتخاذ تصميمات هوشمندانه و عمل جهادي، پيروزي را براي ما به همراه خواهد داشت.

 
 
 

وي ادامه داد: ما يك‌بار در زمان جنگ تحميلي اين مسير را رفته‌ايم. يك زمان حتي اجازه نمي‌دادند ما براي دفاع از كشورمان سيم‌خاردار وارد كنيم، اما الان بحث بر سر برد موشك‌ها، توانمندي‌هاي فناوري ما مانند هسته‌اي يا قدرت منطقه‌اي ماست و اين اتفاقي بزرگ است كه به‌واسطه ايمان به خدا و اتكا به نفس ايجاد شده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين رستمي در بخش ديگري از جلسه گفت: نگاه برخي به دانشگاه نگاه به يك محصول غربي و صددرصد وارداتي است كه بايد همه لوازم و پيامدهاي آن را بپذريم و هيچ نيازي نيست كه نسبت به مختصات بومي، ملي و دينمان دانشگاه به‌روز رساني شود. اين نگاه يك نگاه ارتجاعي است، حتي كشورهايي كه مبدا نظري آنها ليبرال دموكراسي است و ادعاي سكولاريزم در تمام ساحات دارند هم اينگونه به پديده‌ها نگاه نمي‌كنند. خروجي دانشگاه فقط نبايد فن‌سالاري باشد بلكه محيط دانشگاه بايد محيطي باشد كه خروجي آن انسان مطلوب تعالي باشد نه توسعه. توسعه با تعالي فرق دارد و عموم تعاريفي كه از توسعه مي‌شود و برخي هم در داخل آن را تكرار مي‌كنند، انساني است كه هيچ ارتباطي با اخلاق و معنويت و حتي كشور خود هم ندارد.

 

وي افزود: يكي از اساتيد دانشگاه‌ها كه زماني هم معاون پژوهشي وزير علوم بوده است، يك زمان گفت: نبايد از دانشگاه انتظار فعاليت غيرعلمي داشت. خب اين نگاه را با نگاه حضرت امام خميني(ره) و نگاه رهبر معظم انقلاب مقايسه كنيد؛ تفاوت از زمين تا آسمان است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين رستمي اظهار داشت: در اين مسير تربيتي اساتيد ما نقش به‌سزايي دارند. همه كارهاي فكري و فرهنگي در دانشگاه يك طرف و نقش اساتيد طرف ديگر است. اساتيد هستند كه با تخاطب واقعي با دانشجويان بيشترين اثر بخشي را دارند.

 

وي يادآورشد:‌ دانشجويان امانت‌هايي دست ما هستند و مانند بچه‌هاي خودمان بايد آنها را خلاق، قدرتمند، متعهد و مبتكر تربيت كنيم. آينده از آن اين نسل است. دانشجوي ما پاكدستي را از ما مي‌آموزد و اگر استادي در مسير تربيت دانشجو كوتاهي كند به مشكل خواهيم خورد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين رستمي در بخش ديگري از سخنانش خاطرنشان كرد: نظام برآمده از انقلاب اسلامي نظامي است كه در مقابل ليبرال دموكراسي ايستاده و امروز هم مي‌بينيم كه حدود 40 سال است با ما دشمني مي‌كند تا ما به آنچه مي‌خواهيم نرسيم.

 

وي با اشاره به تلاش‌هايي كه دشمن براي تحريم ايران دارد، گفت: آيا جامعه از آن چيزهايي كه ما الان داريم و اتفاقات مثبتي كه در دانشگاه‌ها براي حل مشكلات جامعه افتاده است خبر دارد؟ يك مشكل مهم ما رسانه است كه در آن فعاليت‌هاي مثبت و نقاط مثبت كم‌تر ديده مي‌شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين رستمي تصريح كرد: اگر اعتمادبه‌نفس يك جامعه گرفته شود و اگر اميد يك جامعه گرفته شود آن جامعه مي‌ميرد. دانشگاه محل حضور فرهيختگان جامعه است. فرهيختگان آرمان‌خواه هستند و وضع موجود را مي‌بينند و به سمت وضع مطلوب حركت مي‌كنند. نبايد در بدنه فرهيختگي خستگي و خمودگي وجود داشته باشد. دانشگاه در كنار مردم است و بايد حلال مشكلات مردم باشد.

 

وي ادامه داد: از دانشگاه بايد نقد بيرون بيايد اما نقد دانشگاه نقد براندازانه نيست. دانشگاه محل ارتجاع پهلوي يا ماركسيسم نيست، شعار درود بر سوسياليست شعار دانشگاه نيست و اين ارتجاع است،گريه كردن سر قبري است كه مرده در آن نيست.

 

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اقتدار ايران اسلامي در منطقه و جهان ادامه داد: وزير خارجه تركيه مصاحبه‌‌اي داشت كه خبرنگار در اين مصاحبه به او گفت: يك زماني غرب گفت ايران بايد منزوي شود اما ايران حالا در منطقه دست بالا را دارد و كشورها را در مقابل تروريسم نجات مي‌دهد، اين چه انزوايي است؟

 

منبع: دفتر نهاد نمايندگي رهبري تعداد بازدید: 68 تاریخ درج: 1397/09/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

خراسان جنوبی -  شهرستان بیرجند - خیابان معلم -  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند - نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
تلفن : 20 -  05632395015  دورنگار :05632433003  کدپستی : 9717853577   صندوق پستی : 379 E-mail : nahad[@]bums.ac.ir  -    

ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal